CCr wrecks diving Sardegna 8/2011

V Srpnu jsme zorganizovali akci s krycím názvem „CCr wrecks diving Sardegna 8/2011“, poprvé letecky, to bylo ale zkrácení dopravy, vždy jsme jeli autem a min doba jak se dostat na Sardinii je 24 hodin…..svou základnu vedle přístavu Spiagia del Riso máme léta u kamoše martina, jak s ubytováním, potápěčským vybavením včetně jeho motorové jachty 8.5m s kompresorem. Pouze CCR jsem si vzal letadlem, jako zavazadlo zvláštního určení za poplatek, kdyby se s ním něco stalo, tak aby byla škoda plně hrazena leteckou společností.

Potápět jsem se začal před základnou v malých hloubkách s diluentem Air a potom jsem s martinem přešli na diluent TMx 16/45 pro větší hloubky – hlavně na vraky Isonzo 51 m a Loredan 65m a s tou samou směsí na bail-outu, ostatní se potápěli na OC. Trénink byl zajímavý celkem jsme natočili na eCCR Inspiration Vision přes 12 hodin, na to jak je to již koncepcně starší mašina s axiálním scrubrem tak šlape jako hodinky. Akce se zůčastnili prezidentos míra, ivanka, ondra, eliška a martin. Děkujeme martinovi za jeho přístup, pomoc a flexibilitu.

Celá akce se točila diskuzemi o eCCR Rebreaterech dostupných i nedostupných značkách na trhu, postupech typických situací, tréninku, srovnávání OC – SCR – CCR, cenách, elektronikách, dekompresních výhodách a procedůrách u eCCR a samozřejmě diskuzi o koncepci, vývoji a postupu výroby našeho LDsC / CCR I.

LDsC Team