Expedice Filipíny / Cebu / Malapscua a Moalboal

Připravená od našich kamarádů z Connex Diving Radkem a Davidem.

On-line info:

Malapascua

17.3. Zdravíme kamarády potápeče z Malapascui na Cebu, moc krásne místo a čistě na potapení!!! Už jsme konečně na základně.
18.3. Dva ponory na ostrově Gato – španelsky kočičí hlava i s jeskynním ponorem skrz ostrov a belocipými žraloky na konci jeskyně a na začátku.
19.3. Dva vrakové ponory na trajektu DOŇA MARILYN s překrásnou strojovnou, na trajektu 75 min, ale stalo to za to, i za tu vzduchovou antidekompresi.
20.3. Tak už snidáme po náročném vstávání ve 4:00. Ranní ponor na Lisči žraloky se moc povedl videli jsme jich 5, svou dominantní dlouhou ocasní ploutví jsou nadherní !!!! Žralok mlatec „lisci“ – také liškoun obecny
21.3. Poslední dva ponony na ostrove Malapascua – japonský vrak z druhé svetové a atol deep rock, pozitri prejezd na Cebu a poté na MoalBoal na sardinky a velrybi zraloky.

Moalboal – Cebu

25.3. Prvni den potapeni na Cebu – Moalboal, nadherne koralove scenerie pod vodou defac to vsude kam se potapec i snorchlista podiva
26.3. Vrakový ponor na letadlo, takovou Cesnu, ale moc hezkou, poté odpoledne krásny ponor s miliony sardinek od těch nejmenších až po větší druhy, krásné sluníčko a šup byla tma.
27.3. Nádherny zážitek potapění s Whole sharks se žraloky verybími (obrovskými).
28.3. Dnes posledni máčeni kotniku a to šnorchlování se sardinkami přímo před rezortem, okolo celého poloostrova Moalboal na Cebu je nádherná koralová zahrada s neskutečným podvodním životem (něco jako pred 15 lety v Dahabu :-))

Za perfektní organizaci od našich kamarádů z Connex Diving Radkovi a Davidovi moc děkujeme Mira a Klarka LDsC