Cave expedition Florida 3-4/2013

ON-Line CAVE Expededition Florida…pořádající naše LDsC / CCR Wreck & Cave Society a vždy denní report zde i s fotodokumentací:

LDsC / Willyteam / Florida 2013

či níže zde:

V pátek 26.4. jsme se na poslední ponor vrátili opět do Ginnie Springs, se sní dostatečně rozloučit a tentokrat 110 min a 1100 stop. Šlo hlavně o důstojné rozloučení s tímto nádherným systémem, tak jsme si to pořádně užili lezením a prozkoumáváním ještě neprozkoumaných dosti úzkých chodeb a hlavně katakomb hned vedle vlevo u vstupů, na dostatečně dlouhý naviják, jsme to pořádně prozkoumali, opravdu krásné prostory. Nezbývá, než se rozloučit a ráno odjet domů…. Tak zase příště

Foto poslední den a cesta domů

Předposlední potápěcí den 25.4. ve čtvrtek jsme navštívili spojený systém s Peacockem a to Orange Grove, pononořili jsme se do správného žabince 1800 stop jsme pokračovali k Challenge Sinku a poté 700 stop na prostředek k Olsen Sinku a zpět celkem 5000 stop, hloubka max 25 m a čas 150 min.

Foto Peacock a Orange Grove

Ve středu 24.4. jsme pokořili Peacock I. nejdříve po pistáciové šnůře hlubší verzi do Olsen sink 1400 stop a zpět a potom po žluté šnůře 1300 stop tam a zpět nádhernou prolézací bokovou chodbou, celkem 5400 stop což je cca 1800 m za 150 min. Zítra dáme Orange Grove sink, vstup opět krásný žabinec, jako v Manatee.

Foto Peacock

V úterý 23.4. jsme se vrátili opět do Ginnie a tentokrat 90 min a 1100 stop. Ve středu, ve čtvrtek a v pátek se těšíme konečně na, po povodních otevřený Peacock.

Foto Ginnie

V pondělí 22.4. se vracíme na nejkrásnější jeskyni, pořád se nám Ginnie líbí víc a víc, rozdělujeme se a my s Hankou bereme našeho fotografa Willyho s sebou na 110 min ponor do 26-28m a dlouhý 1700 stop tam a zpět 1122 m.

Foto Ginnie

V neděli 21.4. jsme opět dali mekku Ginnie, ale v neděli to bylo, jak nad vodou tak pod vodou, jako václavák, ale prvním jumpem do vedlejší chodby a dalšíma dvěma do další a další chodby, se nám zlepšilo potápění a hlavně jsme byli všude sami, až na dekompresi v dáblově oku, tam byl nářez. 105 min/ 30 m/ 750 m.

Foto Little a Ginnie

V sobotu 20.4.  jsme dali oraz a jezdili po potápěčských a gun shopech a objednávat křídla, megy a sucháče :-), WT jsi dali dva ponurky v Ginnie a ouška začali zlobit.

V pátek 19.4. jsme se podruhé vrátili na Little 100 min ponor do 30m a dlouhy 660m, protože pořád jeskyně na severu jsou zavřené Peackock, Orange atd.., dobré ale trošku horší viditelnost.

Foto Little River

Ve čtvrtek 18.4. jsme se opět vrátili na Ginnie a udělali jsme s Hankou 1056 m za 105 min, nádherný ponor. Na břehu na nás čekalo překvapení a to strejda Milan s manželkou z floridské Saratogy se na nás přijeli podívat a hrozně se divili proč mám na hlavě s takovou šílenou výstrojí, kterou nikdy neviděli, sluneční brýle :-), tak jsem jim vysvětlil, že na Floridě se dolu chodí s maskou, ale na dekopresy přes 30 min se používají brýle sluneční, aby se člověk opálil a zmírnil průchod paprsků slunce procházejícího do závěrečné výstupové kaverny.

Foto Ginnie Springs

Ve středu 17.4. jsme na doporučení Pavla Karáska pokořili krásnou jeskyni Little River, trošku zanesenější po deštích, ale krásná, celkem 580 m za 75 min.

Foto Little River

V úterý 16.4. jedeme za kapustnáky do parku Manatee a tam dáváme svých prvních 950 m za 105 min není to tak hezké jako v Ginnie, ale i tak to jde jako Car Wash v Mexiku.

Foto Manatee Springs

Pondělí 15.4. nás čeká a plně pohltila mekka technického jeskynního potápění na Floridě a to Ginnie Springs – my jdeme na první ponor Dáblovým uchem (proud ze springu šílený) bez rukou ani ránu a na druhý Dáblovým okem, celkem cca 450 m za 65 min, tak jakou kamarádi z Willyteamu.

Foto Ginnie Springs

V Pátek 12.4. jsme se dali na cestu do Ginnie Springs, z Prahy přes Lisabon (přespání v hotelu) do Miami, kde jsme si půjčili auta dva Dodge Minivany a vydali se přes 500 km dlouhou cestu na sever do kolébky jeskynního a technického potápění do Ginnie Springs. Dorazili jsme ve tři ráno v neděli k Waynovi do Amigos dive centra (spoluzakladatele floridkých krtků), kde jsme dospali deficit a přes den jsme nakoupili potraviny, nápoje a půjčili si výstroj a dofoukali.

http://www.amigosdivecenter.com/

Pro velký úspěch minulých expedic naší LDsC / CCR Wreck & Cave Society, se na přelomu března a dubna 2013 pořádá jeskynní expedice na Floridu do oblasti okolo Ginnie springs, kam se spolu vydají kluby LDsC / Lostdivers a WT / Willyteam

– Ginnie springs and Devilś ear/eye systém: http://www.floridacaves.com/ginnie.htm

– Dogwood springs systém: http://www.floridacaves.com/dogwood.htm

– Hart springs systém: http://www.floridacaves.com/hart.htm

– Rock bluff spring systém: http://www.floridacaves.com/rockbluff.htm

– Little river systém: http://www.floridacaves.com/lilriver.htm

– Manatee springs systém: http://www.floridacaves.com/manatee.htm

– Cow spring systém: http://www.floridacaves.com/cow.htm

– Madison Blue springs systém: http://www.floridacaves.com/madison.htm

– Peacock springs systém: http://www.floridacaves.com/peacock.htm

atd…

Více o místním cave systému na Floridě: http://www.floridacaves.com/

Jedná se cca 14 denní expedici do floridských jeskynní za velmi slušných podmínek, zatím to vychází na cca 1/2 Mexika. Plnírna non-stop 24hod denně k dispozici, placení na konci jakýmkoliv způsobem.